Adana Haber- Yerel Haber

Kozan Organize Sanayi Bölgesi’ne Göknur AŞ. firması tarafında meyve suyu fabrikası kurulması için çalışmalar başlatıldı

 

Göknur AŞ. firması yetkilileri, Kozan Ticaret Odası Başkanı Yaşar Çelen ve Kozan OSB Müdürü Fatih Aydın ile birlikte Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan’ı makamında ziyaret edip çalışma hakkında bilgi verdiler.

Göknur A.Ş yetkilisi Mustafa Bergama “Kozan Organize Sanayi Bölgesine yapacağımız Meyve suyu ve konsantre fabrikamız için ilk kazmayı vuracağız. Hızlı bir şekilde çalışmalara başlayarak yaz aylarında fabrikamız hizmete girecek. Fabrikamız 85 dönüm arazi üzerine kurulacak ve 12.800 m2 kapalı alan içerisinde olacak olup yılın 10 ayı faaliyet göstererek ilçemize ve ülke ekonomimize katkı sağlayacak” dedi. Bergama “Bu bölgede 2 bin dönüm nar bahçelerinin olduğunu da belirterek bölgede Narenciye başta olmak üzere nar üretiminin de son yıllarda arttığını söyledi.

 

Kurulacak olan tesisin bölge için çok önem arz ettiğini belirten Belediye Başkanı Kazım Özgan ilçede narenciyenin hak ettiği şekilde değerlendirilemediğini, daha iyi, verimli ve bilinçli tarım yapılması halinde üreticinin yüksek verim ve gelir elde edeceğini kaydetti. Özgan; “Kozan’a kurulacak olan meyve suyu fabrikası Kozan’ımız ve ülke ekonomimize çok büyük katkı sağlayacaktır. Yetkili arkadaşlarımız Kozan Organize Sanayi Bölgesi’ne 25 milyon liralık yatırım yaparak narenciye ile ilgili, meyve suyu ve konsantre fabrikası kurmak için girişimlerde bulunmuşlardı. Biz de Kozan Belediyesi olarak elimizden gelen yardımlarda bulunacağız. Bu yatırımların, ilçemiz ve milli ekonomimiz ve ihracatımız için yararlı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Ziyarette Göknur Meyve Suları AŞ yetkilisi Mustafa Bergama Başkan Özgan’a organik nar suyu hediye etti.

PAYLAŞ!

URL: http://yerelhaber.com.tr/?p=5136

Yazan - Şub 15 2012. Kategori Ekonomi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

1 Yorum - “Kozan Organize Sanayi Bölgesi’ne Göknur AŞ. firması tarafında meyve suyu fabrikası kurulması için çalışmalar başlatıldı”

  1. erol

    Özgeçmişim ve ön yazımla ilgilendiğiniz için teşekkürler. Yüz yüze mülakata katılarak iş ve işin becerilerime uygunluğu hakkında detaylı konuşmayı isterim.ukurova Üniversitesi Karaisalı meslek yüksek Okulu İşçi sağlığı ve İşgüvenliği Bölümünden yeni mezun oldum. Açık ögretimden İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endustri İlişkiler Bölümünü okuyorum. MS Office ekipmanlarından Excel, Power Point, Word uygulamalarını kullandım. yangın ve ilkyardım egitimini aldım C sınıfı işçi sağlığı ve işğüvenliği uzmanlık sınavına ğirdim sonucunu bekliyorum.
    İlginize şimdiden teşekkür ederim.
    Saygılarımla,
    Erol DOĞAN

Yorum yaz

Giriş | tablo, duvar sticker