Adana Haber- Yerel Haber

Heykel Sanatçıları Prime Mall İskenderun’da

Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi, düzenlediğiUluslararası Saman Heykel Festivali’nde, 10 farklıülkeden 20 heykel sanatçısını ağırladı.dunyaca-unlu-heykel-sanatcilari-prime-mall-iskenderunda-bulustu-69v

Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi tarafından düzenlenen Uluslararası Saman Heykel Festivali’nde dünyaca ünlü heykel sanatçıları, boyları 3 metre ile 9 metre arasında değişen dev samandan heykel çalışmaları sergiliyor.

Festival hakkında bir açıklama yapan Prime Mall İskenderun Alışveriş Merkezi Müdürü Mustafa Süzen, “Türkiye’de ilk defa bir alışveriş merkezinde dünyaca ünlü heykel sanatçıları ile hem bir sempozyum hem bir festival havasında geçecek olan Uluslararası Saman Heykel Festivali’ni gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz.Almanya, Güney Kore, Bulgaristan, İtalya, Hırvatistan, Yunanistan, Macaristan, Rusya ve İran’dan gelecek dünya çapında ünlü heykel sanatçıları ile birlikte İzmir, Ordu veHatay’dan alanında uzman Türk heykel sanatçılarının katılımıyla büyük bir organizasyon hazırladık. Alışveriş merkezinin içerisinde ve dışarısında, boyları 3 metre ile 9 metre arasında değişen dev samandan heykel çalışmaları 1 hafta boyunca canlı performanslar eşliğinde gerçekleştirilecektir. Dileğimiz Türkiye’de ilk defa yapılacak olan bu festivali başarılı bir şekilde gerçekleştirerek, ülkemizin sanat alanın da ki gelişimini dünyaya göstermek” dedi.

Festivalin galasının yapılacağı 18 Mayıs tarihinde de çeşitli etkinlikler de düzenleneceğini kaydeden Süzen, “Yenilenmenin ve başlangıçların simgesi olan, aynı zamanda festivalin de logosu olan 9 metrelik Zümrüdü Anka Kuşu festival alanında ateşe verilerek festival sonlandırılacaktır. Doğadan gelen doğaya külleriyle tekrar geri dönecektir. Festival sanata, sanatçıya destek verdiği gibi tarımsal bir ürün olan samanı da kullanarak tarımın önemini vurgulamaktadır” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı
PAYLAŞ!

URL: http://yerelhaber.com.tr/?p=54773

Yazan - May 14 2013. Kategori Adana Haber, Güneydoğu Anadolu Bölgesi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Giriş | tablo, duvar sticker