Adana Haber- Yerel Haber

EVKAD Derneği’nden Kadınlara “ Çadır Dükkan”

EVKAD Derneği ve Çukurova Belediyesi işbirliği ile hazırlanan “KADINLAR ÇEYİZ SANDIKLARINI AÇIYOR “ projesi kapsamında Çukurova Belediyesi’ne ait olan Turgut Özal Bulvarı’ndaki sosyal yaşam çadırı Çukurova
Belediyesi tarafından EVKAD Derneğine tahsis edilmiştir. Böylece kadınlarımızın ürettikleri ürünleri sergileyebilecekleri kapalı sabit bir alan oluşmuştur.

EVKAD Başkanı Sema Turan Yapıcı , “ÇADIR DÜKKAN” için şunları söyledi. “EVKAD Derneği olarak, kadınların kapalı bir alanda ürünlerini değerlendirmeleri ev ekonomisine katkı yanında ilçemize de bir hareketlilik getireceğine inanıyoruz. Sürekli bir pazar alanının oluşması demek artık her gün kadınların gelebilecekleri alış-veriş yapacakları, ürünlerini sergileyecekleri bir sabit alanın olmasının yanında, sosyalleşmemize daha da katkı sağlayacağını biliyoruz, eğer birbirimize dokunabilirsek, kadınlar olarak güçlerimizi birleştirirsek aşamayacağımız hiçbir sorun yok, başarmamız için de hiçbir neden yok, sadece güçlerimizi birleştirmemiz yeterli olacaktır.

“Çadır Dükkan” tüm kadınlarımıza her gün açık olacaktır, tüm organizeyi biz dernek olarak yapmaktayız.

“Çadır Dükkan” da ürün değerlendirmesi yapmak isteyen her kadın bize gelebilir bizler de kendilerine her alanda yardımcı olmaya ekip olarak hazırız. ‘Çadır Dükkan’ aynı zamanda kendini tanıtmak isteyen ve halkla buluşmak isteyen tüm sivil toplum kuruluşlarını da açık olacaktır. Kendini tanıtmak ve  ürün değerlendirmesi yapmak isteyen sivil toplum kuruluşlarını da ‘’ Çadır Dükkan” a bekliyoruz.

Bu imkanı bizlere sağlayan Çukurova Belediye Başkanı Sayın Yıldıray Arıkan’a teşekkür ediyoruz.”

PAYLAŞ!

URL: http://yerelhaber.com.tr/?p=32511

Yazan - Kas 9 2012. Kategori Ekonomi. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Giriş | tablo, duvar sticker