Adana Haber- Yerel Haber

Adana’da Başbakan’a destek mitingi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek amacıyla bir iş adamı öncülüğünde Adana’da “Milletin Büyük Buluşması” mitingine katılan onbinlerce vatandaş Başbakan Erdoğan’a destek verip “Dik dur eğilme, Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganları attılar   basbakana destek (3)

Merkez Sarıçam ilçesi Asım Savaş Spor Salonu bahçesindeki mitinge gelen onbinlerce kişi, mehteran takımı tarafından karşılandı.

Mitingi tertipleyen iş adamı Enis Timuçin, yaptığı konuşmada, insanların, faklı etnik köken ve inançlarından dolayı ayrıştırılmak istendiğini, Türkiye’nin zayıflatılmaya çalışıldığını öne sürdü. Onbinlerce Adanalı Timuçin’in konuşmasını sık sık bölerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a destek sloganları attılar.

 

Enis Timuçin, “Büyüyen Türkiye’nin liderini yıpratmaya çalışıyorlar. Kabul etseler de etmeseler de o bir sembol. O, inançlı kesimlerin 90 yıldır görmüş olduğu zulme Dur diyen bir sembol” dedi.

Adana’da işadamı Enis Timuçin’in, girişimiyle merkez Sarıçam İlçesindeki Asım Savaş Spor Salonu önündeki alanda, “Başbakana Sahip Çık” adı verilen miting düzenlendi. Onbinlerce kişinin katıldığı Aydın Yörük Efe Kültür Derneği üyelerinin zeybek oynadığı mitingde, mehter takımı marşlar çalarken, alanda Başbakan Erdoğan’a destek amacıyla ateş yakıldı. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarının yer aldığı 12 dakikalık kısa film gösterimi de yapıldı.

 

“O BİR SEMBOL”

Başbakan Erdoğan’ın fotoğraflarının bulunduğu afişlerle donatılan alanda konuşan Tertip Komitesi Başkanı Enis Timuçin, yürütülen operasyonlara inanmadıklarını söyledi. Türkiye’nin AK Parti iktidarında sürekli gelişip büyüdüğünü anlatan Timuçin, şöyle dedi:

“Büyüyen Türkiye’nin liderini yıpratmaya çalışıyorlar. Kabul etseler de etmeseler de o bir sembol. O, inançlı kesimlerin 90 yıldır görmüş olduğu zulme Dur diyen bir sembol. 30 yıldır süren terörü bitirmek için oy hesabı yapmayan biri o. Mısırda demokrasisi elinden alınan halkların umudu. Tunus’ta, Fas’ta, Cezayir’de, Libya’da huzuru, barışı, mutluluğu arayan halkların son umudu. Dünyanın gelmiş geçmiş en büyük Gazze açık cezaevinde babasız kalan yetim çocukların babası. Arakanda katledilen mazlumların kahramanıdır.”

Başbakan Erdoğan’a destek mitinglerinin Türkiye geneline yayılacağını söyleyen Timuçin, bir sonraki mitingin Antalya’da yapılacağını açıkladı. Timuçin, Antalya mitingi için yardımcılığını yapan Turgut Lenk ve Ahıska Türklerinin Ak sakallısı Ebubekir Korkmaz’a da şimdiden teşekkür edip çalışmalarında başarı diledi. Yapılan konuşmanın ardından dualar eşliğinde kurban kesilirken, bir süre Başbakan Erdoğan lehine slogan atan onbinlerce vatandaş Adana’da Başbakan’a sahip çıktı.

 

PAYLAŞ!

URL: http://yerelhaber.com.tr/?p=81458

Yazan - Şub 2 2014. Kategori Adana Haber, Güncel. Bu yazıya yapılan yorumları takip edebilirsiniz RSS 2.0. Bu yazıya yorum yapabilir ve geri izlemede bulunabilirsiniz

Yorum yaz

Giriş | tablo, duvar sticker